28 talenten naar Grosseto voor de Europese Jeugd Kampioenschappen

05 juli 2017
Topatletiek Vorige

Technisch Directeur Ad Roskam maakte vandaag de ploeg bekend. Maar liefst 18 vrouwen en 10 mannen vertegenwoordigen de Nederlandse atletiek tijdens de Europese Kampioenschappen tot 20 jaar, die van 20 tot en met 23 juli plaatsvinden in het Italiaanse Grosseto.

“De omvang van het team onderstreept dat zich veel jonge talenten in Nederland aandienen. Een EK onder 20 vormt een waardevolle springplank op weg naar de senioren”, aldus Ad Roskam.

De Europese Kampioenschappen vinden plaats in het Olympic Stadium “Carlo Zecchini”, dat als host diende voor drie Olympische voetbalwedstrijden (Rome, 1960), de Europese Jeugdkampioenschappen Atletiek (2001) en de IAAF World Junior Championships in 2004. 
 

Nederlands Team
 

  Vrouwen, club Onderdeel
1. Lieke Klaver 
SAV
100 meter, 200 meter
4x100 meter
2.  Bowien Jansen
AV Haarlemmermeer
100 meter, 200 meter

4x100 meter
3. Demi van den Wildenberg
Eindhoven Atletiek
100 meter
4x100 meter
4. Andrea Bouma
De Spartaan
200 meter
4x100 meter
5. Maayke Tjin-A-Lim
AV NEA-Volharding
100 meter horden
4x100 meter
6. Femke Bol
Altis
400 meter
7. Diane van Es
PAC
3000 meter
8. Jasmijn Lau
Ciko '66
5000 meter 
9. Floor Doornwaard
AV de Gemzen 
5000 meter
10. Jasmijn Bakker
AV Triathlon
3000 meter steeple chase
11. Kristel van den Berg
CAV Energie 
3000 meter steeple chase
12. Marijke Wijnmaalen
ARV Ilion
polsstokhoogspringen 
13. Jorinde van Klinken
Groningen Atletiek 
kogelstoten
discuswerpen
14. Jessica Schilder
AV Hera
kogelstoten
15. Benthe König
Ciko '66 
kogelstoten
discuswerpen
16. Emma Oosterwegel
AV Daventria 1906
speerwerpen 
17. Enid Duut
PAC 
discuswerpen
18. Dara Obot
Haag Atletiek
discuswerpen 

 

  Mannen, club Onderdeel
1. Joris van Gool
AV Spiridon
100 meter
2.  Shaquille Haverkamp
Rotterdam Atletiek  
100 meter
3. Isayah Boers
Phanos
200 meter
4. Liam van der Schaaf
Phanos
110 meter horden
5. Ramsey Angela
PAC
400 meter horden
6. Robin van Riel
AV Attila 
800 meter
7. Bram Anderiessen
AKU
1500 meter
8. Tom Hendrikse
AAC '61 
10.000 meter
9. Rafaël Raap
PAC 
meerkamp
10. Sven van Merode
Spado
hoogspringen

Maandag 17 juli vliegt het team richting Italië en de 24e reizen ze weer terug.  

Foto Emma Oosterwegel (- Coen Schilderman)

EK