Nederlandse Olympische atletiekploeg telt 32 atleten

13 juli 2016
Topatletiek Vorige

De Nederlandse olympische atletiekploeg voor Rio de Janeiro telt 32 atleten. De Atletiekunie heeft 21 vrouwen en 11 mannen voorgedragen aan NOC*NSF; de grootste Nederlandse afvaardiging sinds 1928, toen de Spelen in Amsterdam waren. Het atletiekprogramma wordt afgewerkt tijdens de tweede week van de Spelen: van 12 tot en met 21 augustus. 

“Uiteindelijk is ook het 4x400 dames estafetteteam gekwalificeerd en daarmee komen we op de flinke teamomvang van 32 atleten”, aldus technisch directeur Ad Roskam. “Het team is een mooie weergave van de brede top die we op dit moment hebben en bevat ook de kwaliteit om in Rio in de strijd om finaleplaatsen en medailles mee te doen”.

Vrouwen (club, onderdeel)
 

  Vrouwen, club Onderdeel
1. Dafne Schippers
Hellas Utrecht 
100 meter, 200 meter, 4x100 meter estafette
2.  Jamile Samuel
Phanos
200 meter, 4x100 meter estafette
3. Tessa van Schagen 
Leiden Atletiek
200 meter, 4x100 meter estafette
4. Maureen Koster
Phanos
1500 meter, 5000 meter
5. Sifan Hassan
Eindhoven Atletiek
1500 meter, 800 meter 
6. Jip Vastenburg
AV '34
10.000 meter
7. Susan Kuijken
Cifla
10.000 meter, 5000 meter
8. Nadine Broersen
AV Sprint
zevenkamp
9. Anouk Vetter
AV Sprint
zevenkamp
10. Nadine Visser
SAV
zevenkamp, 100 meter horden
11. Femke Pluim
AAV '36
polsstokhoogspringen
12. Melissa Boekelman
Prins Hendrik
kogelstoten
13. Andrea Deelstra
AV Heerenveen
marathon
14.  Naomi Sedney
Illion
4x100 meter estafette
15. Marije van Hunenstijn
AV '34
4x100 meter estafette
16. Tasa Jiya
AV Lycurgus 
4x100 meter estafette
17. Lisanne de Witte
AV Trias
4x400 meter estafette
18. Laura de Witte
AV Trias
4x400 meter estafette
19. Nicky van Leuveren
Phanos
4x400 meter estafette
20. Eva Hovenkamp
Climax
4x400 meter estafette
21. Madiea Ghafoor
Phanos
4x400 meter estafette

 

Mannen (club, onderdeel)

 
  Mannen, club Onderdeel
1. Churandy Martina
Rotterdam Atletiek 
100 meter, 200 meter, 4x100 meter estafette
2.  Solomon Bockarie
Illion
100 meter, 200 meter, 4x100 meter estafette
3. Liemarvin Bonevacia
Rotterdam Atletiek
400 meter
4. Fabian Florant
Haag Atletiek
hinkstapspringen
5. Eelco Sintnicolaas
AV '34
tienkamp
6. Pieter Braun
AV Sprint
tienkamp
7. Abdi Nageeye
Cifla
marathon
8. Hensley Paulina
Rotterdam Atletiek
4x100 meter estafette
9. Patrick van Luijk ►Dimitri Juliet
Rotterdam Atletiek
4x100 meter estafette
10. Giovanni Codrington
Groningen Atletiek
4x100 meter estafette
11. Joren Tromp
Nea-Volharding
4x100 meter estafette

Het team reist op 28 juli af naar het pre-camp in Portugal en reist op 6 of 10 augustus door naar Rio de Janeiro.

Contactpersoon voor Team NL ter plaatse is John van Vliet van NOC*NSF. Contactpersoon voor de Nederlandse Atletiekploeg ter plaatse is Willem van de Worp.