Sterke Nederlandse atletiekdelegatie naar EK u18 en WK u20

20 juni 2018
Topatletiek Vorige

Ad Roskam, technisch directeur van de Atletiekunie maakte vandaag de selecties van de Nederlandse Teams voor de Europese Kampioenschappen onder 18 jaar in Györ (Hongarije) en de Wereld Kampioenschappen onder 20 jaar in Tampere (Finland) bekend.

De EK onder 18 jaar in Györ is een vierdaags toernooi, dat wordt gehouden van donderdag 5 tot en met zondag 8 juli 2018. De WK onder 20 jaar in Tampere duurt zes dagen en start twee dagen later, vanaf dinsdag 10 tot en met zondag 15 juli 2018. “De omvang van beide teams onderstreept dat zich veel jonge talenten in Nederland aandienen. Deze toernooien vormen een waardevolle springplank op weg naar de senioren”, aldus Ad Roskam.

Teamopstelling EK onder 18

De Nederlandse atletiekploeg die naar Hongarije afreist voor de Europese Kampioenschappen onder de 18, telt de volgende 21 kansrijke atleten:

Atleet Club Onderdeel
Abdirahman Mohamed AV Cifla 1500 meter
Alida van Daalen PAC kogelstoten, discuswerpen
Anna Roelofs AV Lycurgus 200 meter
Djoao Lobles SV Noordkop 800 meter
Ezra Verboom AV Haarlemmermeer 400 meter horden
Fay Witte KAV Holland Hoogspringen
Janneke Pluimes Scorpio Discuswerpen
Keitharo Oosterwolde Almere '81 100 meter, 200 meter
Manjorie Janssen AV Cifla 3000 meter
Marnix Kolkman AV Edam polsstokhoogspringen
Minke Bisschops AV Unitas 100 meter, 200 meter
Raphael Bouju AV Feniks 100 meter
Rick van Riel AV Attila 1500 meter
Roos Blokhuis AV Passaat 1500 meter
Ryan Oosting nog te bepalen 3000 meter
Sarah Peerik AV Hanzesport 3000 meter
Stan Nijhuis AV Trias Hoogspringen
Sven Jansons Altis Meerkamp
Sven Roosen Eindhoven Atletiek Meerkamp
Yasmine Abbes AV Cifla 1500 meter
Zoë Sedney ARV Ilion 100 meter horden

Teamopstelling WK onder 20

Naar Finland wordt een team van 14 atleten afgevaardigd:
 

Atleet Club Onderdeel
Bram Anderiessen AKU 1500 meter
Dave Wesselink AV Trias 110 meter horden
Enid Duut PAC discuswerpen
Famke Heinst AV De Liemers 3000 meter steeple chase
Isayah Boers Phanos 100 meter
Jasmijn Bakker AV Triathlon 3000 meter steeple chase
Jessica Schilder AV Hera kogelstoten
Jorinde van Klinken Groningen Atletiek kogelstoten, discuswerpen
Marijke Esselink AVA '70 meerkamp
Onyema Adigida Phanos 200 meter
Ramsey Angela PAC 400 meter horden
Robin van Riel AV Atilla 1500 meter
Shaquille Emanuelson PAC discuswerpen
Tom Egbers Ciko '66 speerwerpen

 

Op onze website vind je de tijdschema's van de twee toernooien en kun je de atleten volgen in hun prestaties.
Op de websites van de EK onder 18 en de WK onder 20 vind je overige informatie.
 

Foto: Jessica Schilder & Jorinde van Klinken, EK u20 Grosseto 2017  - Erik van Leeuwen

EK WK