Teams Europese Kampioenschappen Atletiek onder 20 en onder 23

29 juni 2021
Topatletiek Vorige

De Estse hoofdstad Tallinn organiseert deze zomer twee Europese Kampioenschappen. Vandaag presenteren we de twee teams (in totaal 54 atleten) die hier gaan strijden in oranje. Voor beide toernooien is het Kadriorg Stadion het strijdtoneel. 

  • EK U23  8 tot en met 11 juli
  • EK U20  15 tot en met 18 jul

“Beide toernooien bieden ons atletiektalent de gelegenheid zich op internationaal niveau te meten met hun leeftijdsgenoten in Europa en een belangrijke stap te zetten in de richting van de senioren toernooien. Na het overslaan van een volledig internationaal seizoen is het fantastisch dat deze toernooien weer doorgang kunnen vinden. Al is het nog met de nodige beperkingen en corona maatregelen omgeven, de strijd om finaleplaatsen en medailles zal er niet om verschillen”, aldus Ad Roskam.

Vandaag maakte technisch directeur Ad Roskam de teams bekend voor deze toernooien.

EK U23: 29 atleten
donderdag 8 tot en met zondag 11 juli 


Vrouwen

Atleet Onderdeel Club
Zoë Sedney 100 meter, 100m horden Rotterdam Atletiek
Bregje Sloot 800 meter AV De Liemers
Diane van Es 5000 meter PAC
Jasmijn Lau 10000 meter Ciko '66
Pauline Hondema verspringen AV Lycurgus
Jessica Schilder kogelstoten AV Hera
Jorinde van Klinken kogelstoten, discuswerpen Groningen Atletiek
Janneke Pluimes discuswerpen Scorpio
Enid Duut discuswerpen Rotterdam Atletiek
Judith Essemiah kogelslingeren AV Feniks

 

Mannen

Atleet Onderdeel Club
Onyema Adigida 200 meter Phanos
Riq de Wit 200 meter Eindhoven Atletiek
Ramsey Angela 400m, 400mh, 4x400m PAC
Netanel Dorothea 400m, 4x400m AV Sparta
Djoao Lobles 800meter SV Noordkop
Ludo van Nieuwenhuizen 800 meter AAC
Bram Anderiessen 1500 meter AKU
Robin van Riel 1500 meter AV Attila
Job IJtsma 1500 meter Groningen Atletiek
Tim Verbaandert 5000 meter Eindhoven Atletiek
Maikel Peeman 10000 meter MSV en AV Flakkee
Max Polak 10000 meter PAC
Luuk Maas 10000 meter AV Cifla
Mattijs Mols kogelstoten PAC
Sven Roosen meerkamp Eindhoven Atletiek
Sven Jansons meerkamp Altis
Isayah Boers 4x400 meter Phanos
Pim van Bakel 4x400 meter Prins Hendrik
Boris Hoogervorst 4x400 meter KAV Holland


EK U20: 25 atleten
donderdag 15 tot en met zondag 18 juli 


Vrouwen

Atleet Onderdeel Club
N'Ketia Seedo 100 meter U-Track
Minke Bisschops 100 meter, 200 meter AV Unitas
Anne Knijnenburg 800 meter AV Oss '78
Sarah Peerik 1500 meter AV Hanzesport
Anna Hightower 1500 meter Ciko '66
Yasmine Abbes 1500 meter, 3000 meter AV Cifla
Emmy van den Berg 3000 meter Prins Hendrik
Vera de Vries 5000 meter AV Horror
Alida van Daalen kogelstoten, discuswerpen PAC
Britt Weerman hoogspringen Groningen Atletiek
Sofie Dokter meerkamp Groningen Atletiek
Sophia Mulder meerkamp AV '34


Mannen

Atleet Onderdeel Club
Keitharo Oosterwolde 100 meter, 4x100m Phanos
Xavi Mo-Ajok 100m, 200m, 4x100m Rotterdam Atletiek
Matthew Sophia 110m horden, 4x100m Rotterdam Atletiek
Timme Koster 110m horden AV Trias
Mark Heiden 110m horden, 4x100m PAC
Noah Baltus 800 meter, 1500 meter SAV
Rick van Riel 1500 meter AV Attila
Jesse Fokkenrood 3000 meter Scorpio
Gabriel Emmanuel meerkamp Haag Atletiek
Ruben Rolvink discuswerpen AV Olympus '70
Sebastiaan Bonte discuswerpen AV Hera
Nsikak Ekpo 4x100 meter Haag Atletiek
Mika Brouwer 4x100 meter AV Hera


Volg de prestaties van de Nederlandse atleten in Tallinn via onze social kanalen!


Foto header: EK U20 Boras 2019 (Coen Schilderman)