Verkiezingen 2018: jouw stem telt!

30 oktober 2018
Atletiekfan Vorige

Het einde van het prachtige atletiekjaar 2018 is in zicht en dat betekent dat we de komende periode aangrijpen om terug te blikken en de individuele prestaties van onze atleten nog eens goed te bekijken. Dat doen we wederom met de Verkiezingen tot Atleet en Para Atleet van 2018.
 

We kennen dit jaar de volgende twee categorieën:

  1. Atleet van het Jaar 2018

  1. Abdi Nageeye
    Nationaal Record marathon (Amsterdam 2017)
  2. Dafne Schippers
    Zilver 200 meter (EK Berlijn)
    Brons 100 meter (EK Berlijn)
  3. Denzel Comenentia
    Nationaal Record kogelslingeren
  4. Jamile Samuel
    Brons 200 meter (EK Berlijn)
  5. Lisanne de Witte
    Brons 400 meter (EK Berlijn)
    Nationaal Record 400 meter
  6. Nadine Visser
    Brons 60 mh (WK Indoor Birmingham)
    Nationaal Record 60 & 100 mh  
  7. Sifan Hassan
    Goud 5000m EK Berlijn
    Zilver 3000m WK indoor
    Brons 1500m WK Indoor
    Europees Record halve marathon, Europees Record 5000m, Nationaal Record 3000m , Nationaal Record Engelse mijl
  8. Susan Krumins
    Zilver 10.000m EK Berlijn
    Brons Dam tot Dam Loop

Breng je stem uit


2. Para Atleet van het Jaar 2018

  1. Take Zonneveld
    Brons kogelstoten, EK Para atletiek Berlijn
    Zilver speerwerpen, EK Para atletiek Berlijn
  2. Fleur Schouten
    Brons verspringen, EK Para atletiek Berlijn
  3. Lara Baars
    Zilver kogelstoten, EK Para atletiek Berlijn
    Brons discuswerpen, EK Para atletiek Berlijn
  4. Kenny van Weeghel
    Zilver 200 meter, EK Para atletiek Berlijn
    Zilver 400 meter, EK Para atletiek Berlijn
    Zilver 100 meter, EK Para atletiek Berlijn
    Brons 1500 meter, EK Para atletiek Berlijn
  5. Gert-Jan Schep
    Zilver 400 meter, EK Para atletiek Berlijn
  6. Joel de Jong
    Brons 100 meter, EK Para atletiek Berlijn
  7. Stefan Rusch
    Goud 100 meter, EK Para atletiek Berlijn
  8. Margriet vd Broek
    Goud 800 meter, EK Para atletiek Berlijn
    Zilver 5000 meter, EK Para atletiek Berlijn
    Brons 1500 meter, EK Para atletiek Berlijn
    Zilver 400 meter, EK Para atletiek Berlijn
  9. Ranki Oberoi
    Brons verspringen, EK Para atletiek Berlijn
  10. Nienke Timmer
    Zilver 100 meter, EK Para atletiek Berlijn
    Zilver 200 meter, EK Para atletiek Berlijn
  11. Olivier Hendriks
    Zilver 400 meter, EK Para atletiek Berlijn
  12. Marlène van Gansewinkel
    Goud 100 meter (WR), EK Para atletiek Berlijn
    Goud 200 meter (WR), EK Para atletiek Berlijn
    Zilver verspringen, EK Para atletiek Berlijn
  13. Ronald Hertog        
    Zilver 200 meter, EK Para atletiek Berlijn

Jouw stem telt! De periode om te stemmen op jouw favoriet loopt tot en met 16 november. 

Breng je stem uit

 


Procedure

  • De voordracht voor de longlist van nominaties is gebeurd door de Technische Staf van de Atletiekunie
  • De publieksstem, jullie dus, bepaalt de shortlist per categorie (stemmen kan tot en met 15 november)
  • De toekenning en argumentatie van de winnaars gebeurt vervolgens door een vakjury van atletiek-coryfeeën en –journalisten
  • Tijdens het Atletiekgala worden de winnaars bekend gemaakt

Samenstelling longlist (is gebaseerd op):

  • Individuele medaillewinnaars internationale toernooien (senioren)
  • Nationale records verbroken (senioren)
    • Atleten met een bijzondere en grote impact op de atletieksport
  • Prestaties moeten geleverd zijn in het voorafgaande wedstrijdseizoen (01/10/2017 – 30/09/2018)

Over de uitslag kan niet worden gecorrespondeerd.