Wegranglijsten 2020 vrouwen in Nederland

bijgewerkt t/m 31 december 2020 (update van 24 juli 2021)

Opgenomen prestaties zijn die op de verschillende reguliere afstanden tot bepaalde limieten (tussen haakjes) die in Nederland zijn behaald. De lijsten zijn afgekapt op de top 100.

Voor deze ranglijst komen alle wedstrijden in Nederland in aanmerking. In dit bestand is geen rekening gehouden met parcourscertificaties, trimlopen (niet-wedstrijden), etc. De snelste tijd (of grootste afstand) is genomen.

De codering heeft de volgende betekenis:

* = gecertificeerd parcours
? = vermoedelijk te kort parcours
R = in trimloop, dat wil zeggen dat de loop niet als wedstrijd is aangemeld bij de atletiekunie
tt = tussentijd
# = nettotijd als brutotijd onbekend is.

Aanvullingen en opmerkingen graag sturen naar: remkor@planet.nl. In principe verwerken wij alle uitslagen onder de limieten. Mocht je ontbrekende uitslagen van Nederlandse wedstrijden hebben, die voldoen aan deze limieten, dan ontvangen wij die graag.

  Vrouwen 10km (tot 38.00)
35.55 Yasmin Hillebrink 1989 Loopgroep Aart Stigter 08-03-20 1 Den Haag
36.07 Miriam van Reijen, V35 1983 NTB 19-01-20 1 Amsterdam
36.28 Ellen Jansen 1995 Groningen Atletiek 29-02-20 1 Groningen
36.43 Isa Leen >'s-Gravenzande 08-03-20 2 Den Haag
36.49 Yasmin Hillebrink 1989 Loopgroep Aart Stigter 19-01-20 2 Amsterdam
R 36.50 Ingrid Klaassen, V35 1983 Running Holland 27-09-20 1 Almere
36.54 Lotte de Hosson, V35 1985 Groningen Atletiek 29-02-20 2 Groningen
37.08 Ann Schoot Uiterkamp Hellas 25-01-20 1 Hoornaar
37.09 Ineke van Koldam >Groningen 29-02-20 3 Groningen
37.27 Silke Schmidt (GER), V60 1959 Leiden Atletiek 19-01-20 1 Maassluis
(10)
37.30 Ingrid Klaassen, V35 1983 Running Holland 08-03-20 1 Amsterdam
* 37.38 Mirjam Koersen, V45 1974 GAC Hilversum 27-09-20 1 Zoetermeer
* 37.47 Marina van Dijk 1986 Altis 18-01-20 1 Heerde
37.55 Natascha Schippers 1990 Running Holland 19-01-20 3 Amsterdam
37.58 Marlies Jongerius, V40 1979 Olympus'70 25-01-20 2 Hoornaar
R 37.59 Eline Glas 1987 HAC'63 11-01-20 1 Zweeloo
  Vrouwen 15km (tot 60.00)
R 59.15 Fleur Baljet 1995 Horror 23-02-20 1 It Heidenskip
  Vrouwen 10EM (tot 64.00)
* 58.54 Mireille Baart, V35 1981 Pallas'67 02-02-20 1 Apeldoorn
* 60.06 Mireille Baart, V35 1981 Pallas'67 04-01-20 1 Woudenberg
60.56 Lianne van de Belt 1995 Vitalis 29-02-20 2 Groningen
* 61.06 Jessica Oosterloo 1990 AAC'61 02-02-20 2 Apeldoorn
* 61.17 Nesrine Leene, V35 1983 Hellas 04-01-20 2 Woudenberg
* 61.29 Hellen Berger-de Vries, V40 1979 BB Lopers 02-02-20 3 Apeldoorn
* 61.40 Susanne van Leeuwen 1991 Athlos 02-02-20 4 Apeldoorn
* 61.49 Joyce Caro 1999 Almere'81 02-02-20 5 Apeldoorn
* 62.46 Esmé Möricke, V40 1979 Cifla 04-01-20 3 Woudenberg
* 63.14 Petra Kamínková-Drajzajtlova (CZE), V45 1973 02-02-20 6 Apeldoorn
(10)
* 63.15 Marina van Dijk 1986 Altis 04-01-20 4 Woudenberg
* 63.38 Nienke Morren 1991 Triathlon 04-01-20 5 Woudenberg
* 63.54 Delphine Thirifays (BEL) 1996 02-02-20 7 Apeldoorn
  Vrouwen 20km (tot 1.23.30)
* 1.07.53 Maureen Koster 1992 AAV'36 01-03-20 1 Alphen aan den Rijn
* 1.10.46 Nina Lauwaert (BEL) 1988 01-03-20 2 Alphen aan den Rijn
* 1.12.41 Runa Skrove Falch (NOR) 1990 01-03-20 3 Alphen aan den Rijn
* 1.16.15 Mireille Baart, V35 1981 Pallas'67 01-03-20 4 Alphen aan den Rijn
* 1.17.25 Patricia Schreurs, V40 1976 Hellas 01-03-20 5 Alphen aan den Rijn
* 1.18.58 Esmé Möricke, V40 1979 Cifla 01-03-20 6 Alphen aan den Rijn
* 1.19.22 Marlene de Boer 1988 NTB 01-03-20 7 Alphen aan den Rijn
* 1.21.00 Suzanne Brummel 1994 Cialfo 01-03-20 6 Alphen aan den Rijn
  Vrouwen 1/2 marathon (tot 1.40.00)
* 1.09.44 Joyline Chemutai (KEN) 1994 08-03-20 1 Den Haag
* 1.11.32 Katarzyna Jankowska (POL) 1994 08-03-20 2 Den Haag
* 1.11.37 Zewdnesh Ayele (ETH) 1993 08-03-20 3 Den Haag
* 1.11.41 Jill Holterman 1991 Zaanland 08-03-20 4 Den Haag
* 1.12.39 Jacelyn Gruppen 1989 Groningen Atletiek 08-03-20 5 Den Haag
* 1.13.55 Aleksandra Brzezinska (POL) 1991 08-03-20 6 Den Haag
* 1.14.01 Laura Manninen (FIN), V45 1973 08-03-20 7 Den Haag
* 1.14.05 Hanna Vandenbussche (BEL) 1987 08-03-20 8 Den Haag
* 1.14.42 Maja Neuenschwander (SUI), V40 1980 08-03-20 9 Den Haag
* 1.14.54 Rachel Klamer 1990 LAAC Twente 08-03-20 10 Den Haag
(10)
* 1.15.43 Michelle Pearson (AUS) 08-03-20 11 Den Haag
* 1.16.37 Siren Amelia Seiler (NOR) 1998 08-03-20 12 Den Haag
* 1.17.09 Nesrine Leene, V35 1983 Hellas 08-03-20 13 Den Haag
R 1.18.25 Renée van Es-Vranken 1991 Caesar 19-01-20 1 Posterholt
* 1.18.39 Sara Trané (SWE) 1985 08-03-20 14 Den Haag
* 1.19.29 Franzi Bossow (GER) 08-03-20 15 Den Haag
* 1.19.46 Eva van Zoonen, V35 1984 Castricum 08-03-20 16 Den Haag
* 1.19.47 Sanne Mooldijk 1998 Rotterdam Atletiek 08-03-20 17 Den Haag
* 1.19.51 Frida Michold (SWE) 1995 08-03-20 18 Den Haag
1.20.29 Tsehay Gemechu (ETH) 1998 12-01-20 1 Egmond aan Zee
(20)
* 1.21.08 Lotte de Hosson, V35 1985 Groningen Atletiek 07-03-20 1 Haren
1.21.17 Linet Masai (KEN) 1988 12-01-20 2 Egmond aan Zee
* 1.21.24 Laura Hermans 1986 Almere'81 08-03-20 19 Den Haag
* 1.21.31 Marije Geurtsen 1985 Hellas 08-03-20 20 Den Haag
R 1.21.33 Heleen Plaatzer, V40 1979 Eindhoven Atletiek 20-09-20 1 Soerendonk
1.21.53 Pauline van Donkelaar 1986 PAC 19-01-20 1 Maassluis
* 1.22.34 Mari Brox (NOR) 08-03-20 21 Den Haag
* 1.22.45 Nienke van Zoggel 1990 Oss'78 08-03-20 22 Den Haag
* 1.22.56 Anna Berglind Pálmadóttir (ISL), V40 08-03-20 23 Den Haag
1.23.00 Tadelech Bekele (ETH) 1991 12-01-20 3 Egmond aan Zee
(30)
* 1.23.26 Heather Bray (CAN), V35 1984 Feniks 08-03-20 24 Den Haag
* 1.23.33 Linnea Claesdotter (SWE) 08-03-20 25 Den Haag
* 1.23.41 An Bennema 1993 Vitalis 07-03-20 2 Haren
* 1.23.46 Evelien Hupkens Suomi 08-03-20 26 Den Haag
* 1.23.56 Karen van Herck (BEL), V45 08-03-20 27 Den Haag
1.24.01 Bo Ummels 1993 Unitas 12-01-20 4 Egmond aan Zee
* 1.24.02 Leila van der Pal 1993 Leiden Atletiek 08-03-20 28 Den Haag
* 1.24.03 Moniek van Lieshout 1985 Haag Atletiek 08-03-20 29 Den Haag
* 1.24.18 Myriam van Roeden 1992 Haag Atletiek 08-03-20 30 Den Haag
* 1.24.19 Diana Golek (POL), V35 1983 08-03-20 31 Den Haag
(40)
1.24.22 Jill Holterman 1991 Zaanland 12-01-20 5 Egmond aan Zee
* 1.24.23 Alice Hugosson (SWE) 08-03-20 32 Den Haag
* 1.24.33 Marjan Helmantel-Oostinga, V45 1972 Veendam 07-03-20 3 Haren
* 1.24.34 Susanne van Leeuwen 1991 Athlos 08-03-20 33 Den Haag
1.25.00 Fleur Baljet 1995 Horror 01-03-20 1 Vorden
* 1.25.04 Trix Hakstege 1986 Altis 08-03-20 34 Den Haag
1.25.07 Andrea Deelstra 1985 Heerenveen 12-01-20 6 Egmond aan Zee
* 1.25.13 Hellen Berger-de Vries, V40 1979 BB Lopers 18-01-20 1 Heerde
* 1.25.15 Leonie Zumhasch (GER) 08-03-20 35 Den Haag
* 1.25.19 Marlou Propst 1989 Sprint 08-03-20 36 Den Haag
(50)
* 1.25.26 Helle Hagli Sønnervik (NOR) 08-03-20 37 Den Haag
* 1.25.36 Anne Murvold (NOR) 08-03-20 38 Den Haag
R 1.25.36 Serena van Ramele >Den Haag 19-01-20 1 Zoetermeer
1.25.43 Lotte Krause 1992 AKU 12-01-20 7 Egmond aan Zee
1.25.51 Monica Sanderse, V35 1982 Dynamica 02-02-20 1 Cadzand-Bad
1.25.53 Tirza van der Wolf 1994 SC Reeuwijk 12-01-20 8 Egmond aan Zee
* 1.26.01 Monica Sanderse, V35 1982 Dynamica 08-03-20 39 Den Haag
* 1.26.08 Kalleigh van den Hemel 1992 Hellas 08-03-20 40 Den Haag
1.26.27 Lysanne Wilkens 1994 Prins Hendrik 12-01-20 9 Egmond aan Zee
1.26.31 Jacelyn Gruppen 1989 Groningen Atletiek 12-01-20 10 Egmond aan Zee
(60)
* 1.26.32 Ada Geuze, V35 1983 >Middelburg 08-03-20 41 Den Haag
R 1.26.56 Hilde Pape 1989 Haag Atletiek 19-01-20 2 Zoetermeer
* 1.27.02 Marieke Brouwers >Amsterdam 01-03-20 1 Landsmeer
* 1.27.02 Annemieke Witte 1992 >Leiden 08-03-20 42 Den Haag
1.27.04 Dieuwertje Bax 1986 Loopgroep Aart Stigter 25-01-20 1 Tzum
* 1.27.17 Daniëlle Ammerlaan >Bleiswijk 08-03-20 43 Den Haag
* 1.27.27 Ilona Schra 1987 Groningen Atletiek 08-03-20 44 Den Haag
* 1.27.31 Annick Taselaar 1992 Rotterdam Atletiek 08-03-20 45 Den Haag
1.27.33 Mireille Baart, V35 1981 Pallas'67 12-01-20 11 Egmond aan Zee
1.27.34 Lisanne Langerijs De Sperwers 29-02-20 1 Groningen
(70)
1.27.37 Henrieke Prins 1986 PAC 19-01-20 2 Maassluis
* 1.27.42 Marieke Falkmann 1987 Groningen Atletiek 08-03-20 46 Den Haag
* 1.27.50 Relin van Vliet 1995 Running Holland 02-02-20 1 Landsmeer
1.27.54 Gwendolyne de Deyne (BEL) 1987 02-02-20 2 Cadzand-Bad
1.28.24 Judith van der Meer, V45 1973 Lionitas 02-02-20 1 Leeuwarden
* 1.28.35 Nienke Kluft 1986 Castricum 08-03-20 47 Den Haag
* 1.28.44 Marlies Kort, V45 1972 AV'56 08-03-20 48 Den Haag
* 1.28.45 Hendrike Oosterhof 1985 HRR 07-03-20 4 Haren
1.28.46 Kim Geypen (BEL), V35 1984 12-01-20 12 Egmond aan Zee
R 1.28.47 Trix Hakstege 1986 Altis 27-09-20 1 Almere
(80)
* 1.28.48 Carla Ophorst, V60 1958 Olympus'70 27-09-20 1 Zoetermeer
* 1.28.58 Kimberley Timmins (GBR) 08-03-20 49 Den Haag
* 1.29.01 Elisabeth Tangen Haug (NOR), V40 08-03-20 50 Den Haag
* 1.29.03 Sylvie Fermaut (BEL), V35 08-03-20 51 Den Haag
* 1.29.05 Femke Boddeke-Vossepoel, V45 1971 Hellas 08-03-20 52 Den Haag
* 1.29.10 Wietske Trompetter-de Vries, V35 1981 >Den Haag 08-03-20 53 Den Haag
* 1.29.22 Stephanie de Bont >Amsterdam 08-03-20 54 Den Haag
* 1.29.23 Kristy Timmers 1995 Phanos 01-03-20 2 Landsmeer
R 1.29.26 Amber Bongertman 1997 THOR 27-09-20 2 Almere
1.29.26 Aniek Honsbeek >Wassenaar 02-02-20 2 Gouda
(90)
1.29.26 Anouk Perey 1988 Rotterdam Atletiek 02-02-20 1 Gouda
* 1.29.31 Saskia Lensink Haag Atletiek 08-03-20 55 Den Haag
1.29.33 Ingrid Klaassen, V35 1983 Running Holland 12-01-20 13 Egmond aan Zee
* 1.29.35 Rosaline Wedzinga 1991 >Den Haag 08-03-20 56 Den Haag
* 1.29.43 Sanne Heidinga, V40 1976 Lionitas 07-03-20 5 Haren
1.29.50 Marlene de Boer 1988 NTB 12-01-20 14 Egmond aan Zee
1.29.52 Marije Peters 1993 Cifla 12-01-20 15 Egmond aan Zee
1.29.57 Carla Ophorst, V60 1958 Olympus'70 19-01-20 3 Maassluis
* 1.30.12 Lucy Crane-van Opstal, V35 1983 Altis 08-03-20 57 Den Haag
1.30.16 Melissa Buijks >Waarland 12-01-20 17 Egmond aan Zee
(100)
  Vrouwen 25km (tot 1.50.00)
* 1.32.33 Karen van Proeyen (BEL), V35 1984 02-02-20 1 Apeldoorn
* 1.34.58 Nesrine Leene, V35 1983 Hellas 02-02-20 2 Apeldoorn
* 1.35.42 Marije Geurtsen 1985 Hellas 02-02-20 3 Apeldoorn
* 1.38.09 Esmé Möricke, V40 1979 Cifla 02-02-20 4 Apeldoorn
* 1.38.32 Kim Linstra 1989 Loopgroep Aart Stigter 02-02-20 5 Apeldoorn
1.39.24 Suzan Nieman 1985 NOVA 08-03-20 1 Schagen
* 1.41.13 Veerle d'Haese (BEL) 1978 02-02-20 6 Apeldoorn
* 1.42.05 Radka Churanova (CZE), V40 1977 02-02-20 7 Apeldoorn
* 1.42.28 Janneke de Bruijn, V40 1979 AV'34 Apeldoorn 02-02-20 8 Apeldoorn
R 1.43.14 Elsemieke de Vos, V40 1977 Climax 01-02-20 1 Oud-Beijerland
(10)
* 1.44.26 Sianne Bosch 1991 Nijmegen Atletiek 02-02-20 9 Apeldoorn
* 1.44.37 Sabine Wassink 1989 >Rijssen 02-02-20 10 Apeldoorn
* 1.46.19 Joke Pollet, V40 1975 GAC Hilversum 02-02-20 11 Apeldoorn
* 1.47.08 Jacqueline Rustidge, V50 1968 Isala'96 02-02-20 12 Apeldoorn
* 1.47.17 Lucy Crane-van Opstal, V35 1983 Altis 02-02-20 13 Apeldoorn
* 1.47.32 Ciska Jonges 1985 >Apeldoorn 02-02-20 14 Apeldoorn
* 1.48.24 Marieke Brouwers, V35 >Amsterdam 02-02-20 16 Apeldoorn
1.48.24 Caroline Kerkhoff, V40 1978 >IJmuiden 08-03-20 2 Schagen
* 1.48.24 Marieke Koerts, V35 1983 Running Holland 02-02-20 15 Apeldoorn
1.48.33 Dieuwertje Bax 1986 Loopgroep Aart Stigter 08-03-20 3 Schagen
(20)
* 1.48.56 Nienke Kluft 1986 Castricum 02-02-20 17 Apeldoorn
* 1.49.02 Japke Sybesma 1991 Groningen Atletiek 02-02-20 18 Apeldoorn
* 1.49.53 Justine Bosch 1987 Loopgroep Rosmalen 02-02-20 19 Apeldoorn
  Vrouwen 30km (tot 2.20.00)
2.05.51 Sabine Wassink 1989 >Rijssen 01-03-20 1 Vorden
2.06.38 Pauline van Donkelaar 1986 PAC 16-02-20 1 Lansingerland
R 2.11.19 Femke Boddeke-Vossepoel, V45 1971 Hellas 27-09-20 1 Almere
2.12.17 Sandra Wassink, V40 1977 Archeus 01-03-20 2 Vorden
R 2.14.19 Anita van den Bogert, V50 1967 Altis 27-09-20 2 Almere
2.16.22 Jossy van den Boogaard, V35 1980 >Peize 01-03-20 3 Vorden
2.18.03 Ingrid Rijneveld, V45 1974 Gelre 01-03-20 4 Vorden
  Vrouwen marathon (tot 4.00.00)
*,R 3.20.28 Leonie Meijer, V35 1985 >Roden 18-09-20 1 Groningen
*,R 3.32.32 Erika Broekema, V35 1983 Loopgroep Bedum 18-09-20 2 Groningen
R 3.35.55 Marie Klein NTB 17-10-20 1 Hattem
R 3.42.36 Mandy Zonneveld 27-09-20 1 Almere
*,R 3.46.46 Wilma Dierx, V50 1966 Loopgroep Aart Stigter 25-01-20 1 Amstelveen
*,R 3.48.10 Barbara Zemering >Purmerend 25-01-20 2 Amstelveen
R 3.48.36 Lydia Doornbos, V40 1978 MarathonPlus 02-02-20 1 Roden
R 3.49.28 Patricia van der Pas, V50 >Rotterdam 27-09-20 2 Almere
R 3.51.58 Leonie Meijer, V35 1985 >Roden 02-02-20 2 Roden
*,R 3.52.18 Aleida Groothoff, V50 1966 Artemis 18-09-20 3 Groningen
(10)
3.56.06 Hedi van Dijk >Oegstgeest 01-02-20 1 Apeldoorn
3.59.04 Elke Hagenaars, V35 1982 PAC 01-02-20 2 Apeldoorn
  Vrouwen 50km (tot 5.00.00)
  Vrouwen 100km (tot 12.00.00)
*,R 8.19.25 Frida Södermark (SWE) 22-02-20 1 Steenwijk
*,R 8.54.48 Arenda Könnecke, V40 1977 Atletics 22-02-20 2 Steenwijk
  Vrouwen Ekiden (tot 3.15.00)
  Vrouwen 100EM (tot 24.00.00)
  Vrouwen 1 uur (tot 14500)
  Vrouwen 6 uur (tot 60000)
* 75400 Leonie Ton, V45 1975 AV'56 01-03-20 1 Stein
*,R 73240 Adinda Vetsuypens (BEL), V35 1982 19-09-20 1 Deventer
*,R 70717 Arenda Könnecke, V40 1977 Atletics 19-09-20 2 Deventer
* 66441 Silvia Verhoeven, V55 1963 Achilles EL 01-03-20 2 Stein
R 63839 Bertine de Vries, V35 1980 >Groningen 01-08-20 1 Hoogeveen
* 61896 Carmen Keersmaekers (BEL) 1985 01-03-20 3 Stein
  Vrouwen 12 uur (tot 90000)
*,R 121867 Agnieszka Kuczko (BEL), V45 1971 19-09-20 1 Deventer
*,R 97964 Hilde Dosogne (BEL), V50 1969 19-09-20 2 Deventer
  Vrouwen 24 uur (tot 140000)
R 232015 Irene Kinnegim, V45 1975 NTB 19-09-20 1 Deventer
R 203422 Leonie Ton, V45 1975 AV'56 19-09-20 2 Deventer
R 190179 Wilma Dierx, V50 1966 Loopgroep Aart Stigter 19-09-20 3 Deventer
R 178854 Amy Burdis (GBR), V35 1982 Pallas'67 19-09-20 4 Deventer
R 174183 Silvia Verhoeven, V55 1963 Achilles EL 19-09-20 5 Deventer
R 172821 Natalia Tejchma (POL), V40 1979 19-09-20 6 Deventer
R 172456 Katie Unoki (JPN), V50 1969 Dutch Runners Gold 19-09-20 7 Deventer