EK Landenteams dag 2: twee Nederlandse records voor 4x100m estaffeteteams

Geplaatst op Zondag, 29 juni 2025
EK Landenteams dag 2: twee Nederlandse records voor 4x100m estaffeteteams
© BSR Agency

De Europese kampioenschappen Atletiek voor landenteams vinden van 26 tot en met 29 juni plaats in Madrid. Op de tweede wedstrijddag kwamen maar liefst 11 Nederlandse atleten in actie. Er werd volop gestreden voor de felbegeerde punten en met succes.Dag 3 van het EK Landenteams begon voor Nederland als leider in het klassement. Het werd een avond met gemengde emoties, waarin het team iets terrein moest prijsgeven en uiteindelijk afzakte naar de vierde plaats. Gelukkig zorgden de estafetteteams voor een knallend einde.

De avond begon moeizaam. In het verspringen wist Justin Sluijter helaas geen geldige poging te noteren, wat Nederland op nul punten bracht. Bij het hoogspringen leverde de debuterende U20-junior Jin van der Lee een nette prestatie met 2,10 meter. Daarmee werd hij 16e en haalde hij één punt binnen.

Eveline Saalberg had het zwaar op de 800 meter. Ze kwam binnen in 2:05 minuten en voegde daarmee twee punten toe aan het teamtotaal. Een fikse domper volgde bij de 400 meter horden, waar Nick Smidt na 300 meter geblesseerd uitviel. Met een DNF kon hij helaas geen punten scoren.

Nina Franke liet zien dat ze in vorm is. Met een sterke 56,30 sec. op de 400 meter horden pakte ze zeven punten. Kellynsia Leerdam sprong 13,01 meter bij het hink-stap-springen en eindigde als 12e. Lotte Smink leverde een stabiele prestatie in de ring en werd 11e bij het kogelslingeren, goed voor zes punten.

Op de 100 meter horden liep Nadine Visser een snelle tijd. Ze was scherp uit de blokken en ging nek-aan-nek met de uiteindelijke nummer 1 — het resultaat moest met een finishfoto beslist worden. Visser werd tweede met een knappe 12,39 sec., goed voor vijftien punten. Ook Timme Koster deed goede zaken en haalde negen punten met een solide race.

Bij het discuswerpen noteerde Ruben Rolvink een degelijke serie worpen, waarmee hij elf punten bijschreef voor TeamNL.

En toen volgde het spektakelstuk: de 4x100 meter estafettes. Eerst de mannen, die een fantastische race liepen, finishten in 37,87 sec. en noteerden daarmee een Nederlands én kampioenschapsrecord — goed voor de maximale zestien punten. De vrouwen deden daar niet voor onder: ook zij liepen een nieuw Nederlands én kampioenschapsrecord met 42,02 sec., eveneens goed voor zestien punten.

Een avond die begon met tegenslag, eindigde met historisch vuurwerk. Met nog één wedstrijddag te gaan ligt alles nog open — en heeft Nederland laten zien tot grootse dingen in staat te zijn.

TeamNL EK Atletiekfan