EK Atletiek Rome

07 juni 2024 - 12 juni 2024

55752996 BSR AGENCY

Van 7 tot en met 12 juni vinden de Europese Kampioenschappen Atletiek plaats in Rome, Italië. Het Stadio Olimpico is het strijdtoneel voor de atleten.

Kwalificatie-eisen en -periode

In onderstaande tabel vind je de kwalificatie-eisen voor de EK Atletiek in Rome.

  • De uit te zenden atleten dienen te hebben voldaan aan de internationale kwalificatie-eisen zoals die zijn vastgesteld door European Athletics.
  • Aanvullend op de internationale kwalificatie-eisen dient in de periode 27 mei 2023 t/m 26 mei 2024 aan de nationale prestatie-eisen te zijn voldaan om voor uitzending in aanmerking te komen.
  • Voor de meerkamp, 10.000m, snelwandelen en de halve marathon geldt de periode van 27 november 2022 t/m 26 mei 2024.
Vrouwen NATIONAAL Vrouwen INTERNATIONAAL (EA) Onderdeel Mannen NATIONAAL Mannen INTERNATIONAAL (EA) Gekwalificeerden TeamNL*

11,26

11,24

100 meter

10,22

10,16

N'Ketia Seedo

Raphael Bouju
Taymir Burnet

23,05

23,00

200 meter

20,59

20,45

Lieke Klaver
Femke Bol
Tasa Jiya

Taymir Burnet

51,63

51,50

400 meter

45,50

45,40

Lieke Klaver
Femke Bol

Liemarvin Bonevacia

2:00.51

2:00.00

800 meter

1:45.66

1:45.20

Niels Laros

4:05.59

4:05.00

1500 meter

3:35.16

3:36.00

Sifan Hassan

Niels Laros                                                                                                                                                                                                                                                                     Noah Baltus

15:22.61

15:15.00

5000 meter

13:21.16

13:20.00

Sifan Hassan
Maureen Koster

Mike Foppen
Tim Verbaandert

32:45.40

33:00.00

10.000 meter

28:10.69

28:20.00

Sifan Hassan
Diane van Es
Silke Jonkman
Jennifer Gulikers
Jasmijn Lau
Veerle Bakker                                                                                                                                                                                                                                                                 Jacelyn Gruppen

Noah Schutte

12,98

12,98

100mh / 110mh

13,55

13,46

Nadine Visser
Maayke Tjin-A-Lim

Mark Heiden

55,99

55,70

400m horden

49,38

49,30

Femke Bol
Cathelijn Peeters

Nick Smidt

9:39.26

9:37.00

3000m steeplechase

8:27.44

8:25.00

top 16

4x100m estafette

top 16

top 16

4x400m estafette

top 16

top 16

4x400m mixed estafette

top 16

1,91 meter

1,92 meter

hoogspringen

2,24 meter

2,26 meter

4,50 meter

4,50 meter

polsstokhoogspringen

5,63 meter

5,75 meter

Menno Vloon

6,64 meter

6,70 meter

verspringen

7,95 meter

8,00 meter

Pauline Hondema

13,92 meter

14,15 meter

hinkstapspringen

16,31 meter

16,80 meter

17,59 meter

18,00 meter

kogelstoten

20,41 meter

20,85 meter

Jessica Schilder
Jorinde van Klinken
Alida van Daalen

59,22 meter

60,50 meter

discuswerpen

63,36 meter

65,20 meter

Jorinde van Klinken                                                                                                                                                                                                                                                       Alida van Daalen

70,21 meter

71,20 meter

kogelslingeren

75,36 meter

76,50 meter

Denzel Comenentia

59,36 meter

60,00 meter

speerwerpen

80,07 meter

83,00 meter

6077 punten

6300 punten

meerkamp

8000 punten

8200 punten

Anouk Vetter
Sofie Dokter
Emma Oosterwegel

Rik Taam                                                                                                                                                                                                                                                                         

1:11.01

1:10.30 (2:29.00 op de marathon)

halve marathon

1:02.26

1:01.40 (2:11.00 op de marathon)

Nienke Brinkman
Anne Luijten

ntb

1:31.40

20km snelwandelen

ntb

1:21.30

Tijdschema

Download hieronder het tijdschema.

Downloads

TIMETABLE ROMA Download