WK estafette Guangzhou

10 mei 2025 - 11 mei 2025

World Relays resized BSR

Op 10 en 11 mei 2025 vinden de wereldkampioenschappen estafette plaats in Guangzhou, China. Het wordt de zevende editie van de World Athletics Relays.

Kwalificatie

Per onderdeel kan één estafetteploeg voor Nederland uitkomen. Er worden alleen ploegen uitgezonden op onderdelen die op het programma staan van de wereldkampioenschappen in Tokio 2025 (4x100; 4x400; 4x400 mixed).

De uit te zenden ploegen dienen te hebben voldaan aan alle kwalificatie-eisen zoals die zijn vastgesteld door WA. De Atletiekunie stelt als eis dat de beste atleten beschikbaar en wedstrijdfit zijn en ploegen een reëel uitzicht hebben op een finaleplaats; dit is ter beoordeling aan de technisch directeur en de bondscoaches Estafette.

Samenstelling estafetteploegen

Wanneer een estafetteteam wordt uitgezonden, komen alleen atleten in aanmerking die hebben deelgenomen aan het volledige estafetteprogramma. De ploeg zal als volgt worden samengesteld.

Alle plaatsen zijn aanwijsplaatsen. Bij het aanwijzen kan in overweging worden genomen:

  • de resultaten van trainingstests uit het estafetteprogramma;
  • de positie op de seizoensranglijst;
  • het moment in het seizoen waarop de beste seizoensprestatie is gerealiseerd en de omstandigheden bij deze prestatie;
  • de speciale vaardigheden voor estafettelopers (wisselvaardigheden, start, bocht, lange topspeed);
  • het prestatiepaspoort (consistent prestatieniveau, prestaties op NK’s en internationale titeltoernooien, prestatieontwikkeling, onderlinge resultaten).

De samenstelling van de ploeg wordt uiterlijk medio maart 2025 bekendgemaakt.

De atleten maken deel uit van het Nationale Team van 5 t/m 12 mei 2025.