WK Indoor dag 2: Lieke Klaver pakt bronzen WK-medaille op de 400 meter

Geplaatst op Zaterdag, 21 maart 2026
WK Indoor dag 2: Lieke Klaver pakt bronzen WK-medaille op de 400 meter
© Andy Astfalck

Van 20 tot en met 22 maart vinden de wereldkampioenschappen indoor plaats in Toruń, Polen. TeamNL wordt vertegenwoordigd door drieëntwintig atleten. Op dag twee pakt Lieke Klaver WK-brons!

Lieke Klaver loopt naar brons

Het hoogtepunt van de dag komt van Klaver. Haar tweede plaats in finaleserie één (51,02 seconden) blijkt na finale twee genoeg voor brons. De spanning tijdens de tweede finalerace is duidelijk zichtbaar. Als de tijden van die finale op het scherm verschijnen, kan het feest beginnen: een prachtige derde plek!

Jeff Tesselaar zevende op de zevenkamp

Tesselaar weet zijn zevenkamp goed af te sluiten. Met persoonlijke records bij het polsstokhoogspringen en de 1.000 meter stijgt hij van plaats twaalf naar plaats zeven. “Mega vet om in dezelfde wedstrijd te hebben gezeten als het wereldrecord (de Zwitser Simon Ehammer behaalt het wereldrecord op de zevenkamp met een puntentotaal van 6,670, red). Daarnaast super om bij mijn WK-debuut zevende van de wereld te worden”, aldus een enthousiaste Tesselaar.

Jeff Andy Astfalck
Mixed relay Andy Astfalck
Menno Andy Astfalck
Lieke2 Andy Astfalck

Valpartij voor 4x400 meter mixed relayploeg

Keenan Blake, Tony van Diepen, Myrte van der Schoot en Eveline Saalberg worden vierde van de wereld. Bij de eerste wissel gaat het mis: Blake wordt gehinderd en gaat onderuit, waardoor Van der Schoot met een achterstand aan haar 400 meter begint. De Nederlandse ploeg blijft knap strijden en eindigt, na een diskwalificatie van Jamaica, als vierde.

Minke Bisschops strandt in de halve finale, Menno Vloon zevende

In de halve finale weet Minke Bisschops helaas niet te overtuigen. Met een tijd van 7,21 seconden eindigt ze als eenentwintigste van de wereld op de 60 meter. Bij het polsstokhoogspringen springt Menno Vloon over 5,85 meter, goed voor de zevende plaats.