FAQ e-learning Dopingautoriteit
Om deel te nemen aan NK's dien je de Nederlandse nationaliteit te bezitten. Ook moet je lid zijn van de Atletiekunie en beschikken over een door de Atletiekunie uitgegeven wedstrijdlicentie. Om deel te nemen is het verplicht de e-learning Brons en Zilver van de dopingautoriteit af te ronden. Vragen? Kijk hieronder of je antwoord er tussen zit. Heb je verder nog vragen? Neem dan contact op met: [email protected]
Ik heb de e-learning gedaan, maar ik kom niet verder bij de inschrijving. Wat kan er mis zijn gegaan?
Tot juli 2025 was het nog niet verplicht je lidnummer (wedstrijdlicentienummer) op te geven. Dat heb je toen dus waarschijnlijk niet gedaan. Synchroniseren gaat dan alleen goed als het emailadres waarmee de E-learning gemaakt is gelijk is aan het emailadres in Volta. Waarschijnlijk zit daar het probleem. Oplossing: Log nogmaals in bij de Dopingautoriteit en voeg je Atletiekunie lidnummer (wedstrijdlicentienummer) toe. Er wordt regelmatig gesynchroniseerd tussen de verschillende systemen, inschrijven kan 1 tot enkele uren na de aanpassing.
Dit betekent dat je gegevens niet gekoppeld kunnen worden.
Log nogmaals in bij de Dopingautoriteit en voeg je Atletiekunie lidnummer (wedstrijdlicentienummer) toe. Op het moment dat dit nummer op het e-learning platform bekend is, zal deze als eerste gekoppeld worden. Dit veld is te vinden bij 'organisaties'. Er wordt regelmatig gesynchroniseerd tussen de verschillende systemen, inschrijven kan 1 tot enkele uren na de aanpassing.
Dit betekent dat je gegevens niet gedeeld mogen worden met de Atletiekunie. Log nogmaals in bij het e-learning platform en zet bij instellingen de privacy op ‘optimaal’. Er wordt regelmatig gesynchroniseerd tussen de verschillende systemen, inschrijven kan 1 tot enkele uren na de aanpassing.
Dit betekent dat je gegevens niet met de Atletiekunie gedeeld worden.
Log nogmaals in bij het e-learning platform en voeg de Atletiekunie toe als sportbond. Er mogen tot drie organisaties opgegeven worden. Er wordt regelmatig gesynchroniseerd tussen de verschillende systemen, inschrijven kan 1 tot enkele uren na de aanpassing.
Het synchroniseren met de Dopingautoriteit gebeurt elk uur. Vervolgens moet er soms ook nog gesynchroniseerd worden met het wedstrijdadministratiesysteem. De frequentie hiervan verschilt per systeem (Atleta, Atletie.nu, Seltec, Inschrijven.nl). Je zult dus even geduld moeten hebben. Sluit de inschrijving binnen enkele uren en is inschrijven niet gelukt? Zorg dat je de e-learning voor sluiting gemaakt hebt en een mail stuurt naar het wedstrijdsecretariaat van de wedstrijd. Dit mailadres is voor baan- en indoorwedstrijden te vinden in de wedstrijd op: Atletiek | Wedstrijdkalender. Voor wegwedstrijden, cross en trail staat dit op hardlopen.nl of de website van de organisatie zelf. Geen email gevonden? Stuur dan je mail naar [email protected]
Stuur een mail met uitleg en je certificaten naar [email protected]. Op doordeweekse dagen wordt je vraag opgepakt.
Algemene vragen:
Wij staan voor een schone, dopingvrije sport. Wij vinden het belangrijk dat alle atleten geïnformeerd zijn over wat doping is, wat de regels zijn en hoe dopingcontroles in zijn werk gaan. Om die reden stellen wij het verplicht dat de modules zijn doorlopen.
Nee, ook brons moet gemaakt worden. Brons is de basismodule en de informatie die hierin gegeven wordt komt niet allemaal terug in de module zilver.
De e-learning is te vinden op: https://elearning.dopingautoriteit.nl/
Only the bronze module is available in English. You can change the language of your account by going to Settings and clicking on ‘personal details’. First finish the bronze module in English and:
- follow the silver module in Dutch or;
- create an account at: https://europeanathletics.elearning.worldathletics.org/ and make the 'I run clean' course. Send the certificates to: [email protected]
Op dit moment zijn de modules die eerder zijn gemaakt nog steeds geldig. Dit zou kunnen veranderen als de Dopingautoriteit de inhoud gaat veranderen. Wij zullen dit dan communiceren.